RAZEM NA ŚWIĘTA

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W PILE

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile, jak co roku przystąpiła do akcji:” Razem na święta”, w roku szkolnym 2020/2021

organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Nasze działania:

Paczka dla potrzebujących.

Odpowiadając na apel Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sł. B. Stanisławy Leszczyńskiej
w Pile, wolontariusze z „pilskiej czwórki" zorganizowali zbiórkę środków higieny osobistej, środków do dezynfekcji, a także drobnych słodkości. Wszystko to zostało dostarczone 16 grudnia do Hospicjum,  z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wolontariusze złożyli życzenia świąteczne i noworoczne – nie tylko dla pensjonariuszy, ale
 i dla całego personelu medycznego za ich ciężką pracę –  w podziękowaniu za codzienny heroizm w trudnych czasach.

Dodatkowo przygotowaliśmy i wręczyliśmy paczki świątecznej dla emerytowanych pracowników naszej szkoły.

Życzenia dla zaprzyjaźnionej szkoły na Ukrainie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia  wolontariusze, klasa VI e wraz  z opiekunami przekazali serdeczne życzenia  dla zaprzyjaźnionych dzieci  z polskich rodzin na Ukrainie, ze szkoły
w  Żydaczowie. Wysłaliśmy paczki,  a w nich własnoręcznie wykonane kartki, tradycyjne pierniki i miód,  a także wigilijne opłatki . A  pod choinkę przygotowaliśmy drobne upominki w postaci gier planszowych, przyborów szkolnych, zabawek, pluszaków oraz małych słodkości. Mamy nadzieję, że sprawimy obdarowanym  tymi drobiazgami trochę radości
 i magii nadchodzących świąt.

Harcerski Rajd Mikołajkowy.

Harcerstwo jest z naszą szkołą od początku jej istnienia. IV Szczep ZHP Hufca Piła „Zawiszacy” ma u nas swoją harcówkę i wzbogaca życie szkolne.

Reprezentacja szkoły (uczniowie klasy 8b) skorzystała z zaproszenia i wzięła udział w Rajdzie Mikołajkowym organizowanym przez harcerzy z 28 Drużyny Starszoharcerskiej
im. Anny Zawadzkiej działającej przy IV Szczepie Harcerskim oraz Komendę Hufca.

Składał się on z biegu patrolowego na terenie Miasta Piły (na wyspie). Każdy zastęp liczył  5 osób i miał do wykonania szereg ciekawych zadań związanych ze zwyczajami i obrzędami Świąt Bożego Narodzenia.

Nasz udział w harcerskiej imprezie odbył się także w ramach innowacji pedagogicznej „Serca łączą pokolenia”.

Rajd odbył się z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego ze stanem epidemicznym
w kraju.

Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z harcerzami. Wśród uczestników byli także członkowie ZHP – uczniowie naszej szkoły.

Czuwaj!

List i życzenia do powstańca warszawskiego.

Jak co roku wysłaliśmy prezent i życzenia świąteczne do powstańca warszawskiego p. Wojciecha Świątkowskiego, z którym utrzymujemy kontakt od kilku lat. W dzień Wigilii przekażemy p. Łucji i Wojciechowi Świątkowskim  bukiet z okazji 72 rocznicy ślubu.

Zbiórka dla schroniska dla zwierząt.

W świątecznej zbiórce dla bezdomnych zwierząt zebraliśmy 325 kg karmy, którą przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami Oddział w Pile.

gazetka.gif