29 listopada w klasach pierwszych zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ obchodzone były Andrzejki. Wszystkie dzieci z radością brały udział w licznych wróżbach. Odkrywały losy, które przepowiadały kim będą kiedy dorosną, wróżyły przekładając buty, celowały w serduszka z imionami oraz odkrywały, co je miłego wkrótce spotka. Zabawa andrzejkowa, wspólny poczęstunek sprzyjały integracji dzieci. Oto zdjęcia.

19 listopada odbyło się długo wyczekiwane otwarcie gabinetu pedagoga specjalnego wraz ze Szkolną Strefą Wyciszenia. Emocje towarzyszyły nam już od dawna. Droga do tego dnia była trudna i wyboista, ale efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Kolejny raz przekonaliśmy się, że mamy w pobliżu wiele życzliwych serc. Dzięki nim mogliśmy stworzyć miejsce odpowiadające potrzebom naszych uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy do: • Renowatorów z pilskiej Budowlanki oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Budowlanych za namalowanie cudownego, leśnego dzieła sztuki • Pani Marzenny Polańskiej - Dyrektora Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego Miś Wojtek w Pile za podarowanie mebli • Rady Rodziców za wsparcie finansowe • Pracowników administracji i obsługi za ogrom włożonej pracy, cierpliwość i zaangażowanie
W październiku nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w XVII MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
,, Ilustracja do ulubionego utworu Jana Brzechwy ". Uczennica z klasy 1a Dariia Narolska zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

Jak to zrobili? 17listopada ekipa w składzie: Piotr Bieńkowski, Vladyslav Ivashchenko, Magdalena Uliczka i Olga Pyszka wraz z p. Hanną Rakowską zadawali pytania językowe prof. Miodkowi w programie pt. „Słownik polsko-polski”. O co pytali i jak wypadło nagranie? Dowiecie się tego z telewizyjnej emisji, która jest zaplanowana na antenie TVP Polonia 16 grudnia o godz. 18.15 – premiera plus powtórka. Po emisji program można obejrzeć na VOD – stronach TVP:
Zachęcamy też do odwiedzenia profilu programu na Facebook: Na profilu słownika publikowane są zdjęcia z udziału w nagraniach oraz screeny z odcinka, a także link do programu, w którym uczestniczyliśmy.
LINK do FACEBOOK
Dodamy też, że nasza ekipa w uznaniu oryginalności pytań otrzymała wyróżnienie – książkęz dedykacją profesora.

A ogłaszamy to bez fałszywej skromności, bo mamy konkretne dowody. Oto one: w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego ogłoszonego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pile Martyna GORGOL zdobyła „Złote Pióro”. Drugie miejsce to również nasza uczennica: Julia BASIŃSKA z klasy 8b. Więcej dowodów? 3. miejsce – Magdalena Uliczka z kl. 7c, a wyróżnienia otrzymały: Maja Skwierawska z kl. 7b i Zofia Przybył z kl. 7c. Warto dodać, że w konkursie wzięło udział przeszło 30 uczestników z powiatu pilskiego startujących w różnych kategoriach wiekowych. Wyróżniane były utwory poetyckie i prozatorskie. Sukces naszych dziewcząt imponuje. Gratulujemy!!!


4 listopada odwiedziła nas edukatorka, psycholożka, psychoterapeutka i autorka książki „Emocjonalny chaos. Jak uważnie i z troską ogarnąć nastoletnie życie”- pani Aleksandra Salwa. Pani Ola (bo tak określa siebie w przestrzeni internetowej) to absolwentka naszej szkoły. Jesteśmy dumni, że czwórka kształci tak wyjątkowe osoby. Podczas spotkania poruszyliśmy temat dojrzewania i wszystkiego, co z nim związane: depresji, zmartwień, trudności z jedzeniem, uzależnień i samouszkodzeń. Ustaliliśmy, że emocje odgrywają wyjątkowo ważną role w naszym życiu i, że mamy prawo do ich odczuwania. Spotkanie poprowadziła pani Katarzyna Danilewicz - pedagog specjalny i czwórkowa koleżanka z klasy Pani Oli. Pani Olu - dziękujemy za to spotkanie po latach i zapraszamy ponownie w nasze szkolne progi!

Jury postanowiło przyznać nagrody:
Kategoria klas 1-3:
Pierwsze miejsce
Adrian Bober 3a
Drugie miejsce
Eliza Mazur 1b
Lena Bassara 1b
Antonia Braczyńska 1b
Gabriel Stolarczyk 1b
Trzecie miejsce
Filip Ogrodnik 2a
Kategoria klas 4-6:
Pierwsze miejsce
Wiktoria Ogrodnik 6c
Drugie miejsce
Aleksander Skwierawski 5c
Trzecie miejsce
Natalia Drajem 5c
Jury również przyznało trzy wyróżnienia dla Antoniny Kostyk z 4a Szymona Polowy z 5a oraz Oliwii Westphal z 5b Prace można podziwiać na drugim piętrze.
Gratulujemy zwycięzcom. Upominki zostaną wręczone podczas apelu wieńczącego pierwszy semestr. Wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział.
