Szkole Koło Wolontariatu Copernicus działające w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile rozpoczęło przygotowania do różnych akcji świątecznych.

Nasi wolontariusze wraz z pomocą mam przygotowali pyszne pierogi – pielmieni, ruskie oraz piekli pierniki, które następnie zostały rozprowadzone wśród pracowników szkoły. Pozyskane w ten sposób środki przyczyniły się do zakupu upominków świątecznych dla naszych przyjaciół na Ukrainie i Seniorów.

#RazemNaŚwięta

Następnym działaniem w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki były własnoręcznie wykonane kartki ze świątecznymi życzeniami.

#RazemNaŚwięta

Jak co roku pomagamy bezdomnym zwierzętom. Do szkolnej biblioteki uczniowie dostarczali karmę, ciepłe koce, zabawki dla psów i kotów - w ramach akcji „Pomóżmy bezdomnym zwierzętom”.

Udało się zebrać m.in. 240 kg karmy, która zostanie przekazana do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Pile.

#RazemNaŚwięta

W ramach współpracy trwającej kilka lat wolontariusze przed świętami Bożego Narodzenia zakupili z zebranych funduszy upominki w postaci ciepłych zestawów szalik+czapka, słodycze, drobne gadżety/upominki dla zaprzyjaźnionych dzieci – rodaków na Kresach (Szkoła w Żydaczowie, na Ukrainie).

Każdy uczeń otrzymał własnoręcznie wykonane przez wolontariuszki kartki świąteczne z życzeniami. Mamy nadzieję, że sprawimy obdarowanym tymi drobiazgami trochę radości i magii nadchodzących świąt.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Copernicus

#RazemNaŚwięta

Nasz bohater: Wojciech Zygmunt Świątkowski ps. Korczak już odszedł, ale nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej. Tradycyjnie - w ramach współpracy z jego rodziną wysłaliśmy życzenia świąteczne, grzyby z pilskich lasów oraz słodki upominek.

Świąteczna paczka dla seniora
Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w akcji Paczka dla seniora - wyruszyli do miejsc zamieszkania seniorów-nauczycieli, osób chorych i samotnych, by im podarować świąteczne paczki (z zachowaniem reżimu sanitarnego). Do każdej paczki zostały dołączone własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.
Radość seniorek była ogromna, z wielkim wzruszeniem przyjęły upominki i życzenia świąteczne.

To już kolejna akcja naszych wolontariuszy, kiedy w okresach przedświątecznych pomagamy osobom starszym i samotnym. Panie były bardzo zaskoczone, bardzo dziękowały za to, że jeszcze ktoś o nich pamięta! Postanowiliśmy częściej je odwiedzać, nie tylko z okazji świąt.

Bieda to również samotność. Można mieć mało, ale dobrze nie żyć w samotności.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Copernicus